Najczęściej kupowane

Informacje

Ostatnio przeglądane

EKCO. LN2-4P Elektryczny kocioł c.o. do ogrzewania podłogowego z naczyniem przeponowym Kospel 4 kW

EKCO. LN2-4P

Nowy

Model EKCO.LN2p jest specjalnie przygotowany do współpracy z instalacją podłogową. Posiada obniżone parametry grzewcze oraz odpowiednie zabezpieczenie termiczne. Wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 6 litrów oraz zawór różnicy ciśnień tzw. bypass.

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

2 159,35 zł

Więcej informacji

Model EKCO.LN2p jest specjalnie przygotowany do współpracy z instalacją podłogową. Posiada obniżone parametry grzewcze oraz odpowiednie zabezpieczenie termiczne. Wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 6 litrów oraz zawór różnicy ciśnień tzw. bypass. Praca kotła powinna być sterowana przez regulator temperatury umożliwiający programowanie różnych temperatur w określonych godzinach.

Elektryczne kotły EKCO mogą stanowić samodzielne źródło ciepła lub współpracować z innymi kotłami. Zastosowanie odpowiedniego sterowania zapewnia wysoki komfort cieplny, bezobsługową pracę, a także możliwość indywidualnego doboru parametrów pracy kotła. Szybka reakcja systemu na zmiany temperatury, automatyczna modulacja mocy oraz sprawność energetyczna na poziomie 99,4% zapewniają energooszczędną pracę kotła.

Wyposażenie podstawowe:
* Panel sterowania umożliwia ustawienie i odczyt parametrów pracy kotła. Zapewnia automatyczną modulację mocy, co ma istotny wpływ na oszczędności w zużyciu energii. Zapewnia regulację temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie od 20°C  do 60°C.
* Zespół mocy składający się z elektronicznych, półprzewodnikowych elementów załączających zapewnia niezawodną i cichą pracę kotła.
* Wyłącznik termiczny odcina zasilanie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej. Zabezpiecza zespół grzejny i elementy elektroniczne przed uszkodzeniem.
* Zawór różnicy ciśnień (bypass) pozwala na utrzymanie minimalnego przepływu przez kocioł oraz redukuje szumy w instalacji powstałe podczas przymykania zaworów termostatycznych.
*
Filtr magnetyczny F-MAG 3/4" daje podwójny efekt filtracji – mechaniczny i magnetyczny. Zabezpiecza precyzyjne elementy pomiarowe kotła (np. czujnik przepływu) przed cząstkami ferromagnetycznymi (m.in. opiłki metali), które pojawiają się w wyniku zanieczyszczeń pomontażowych i korozji instalacji c.o.
* Pompa obiegowa.
* Zawór bezpieczeństwa - 0,3MPa.
* Automatyczny odpowietrznik.
* Manometr.

Parametry techniczne: 

 • Moc: 4 kW/ 230V~ lub 400V 3N~.  
 • Prąd znamionowy wyłącznika nadprądowego 20/*10 A.

 • Minimalny przekrój przewodów 3x 2,5/ 5x1 mm2 
 • Temperatura dopuszczalna 100 °C.
 • ciśnienie dopuszczone 0,30 MPa.
 • Regulacja temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie:20- 60°C
 • Automatyczna 6- stopniowa regulacja mocy.
 • Pojemność naczynia przeponowego wynosi 6 litrów
 • Elektroniczny układ sterowania i niezawodne półprzewodnikowe elementy załaczające.
 • Masa 24 kg.
 • Wymiary 710*418*153 mm.
 • Orientacyjna powierzchnia grzewcza 30-50 m2.

Uwaga! 
Kotły EKCO.Lp należy dodatkowo wyposażyć w sterownik temperatury (np. Auraton2005) , który umożliwi sterowanie pracą zgodnie z indywidualnie określonymi potrzebami. Właściwe zaprogramowanie pracy kotła zapewnia nawet do 30% oszczędności energii.