Najczęściej kupowane

Informacje

Ostatnio przeglądane

CAB 10 W Kurtyna powietrzna z ogrzewaniem wodnym Dimplex 9 kW Zobacz większe

CAB 15 E Kurtyna powietrzna z ogrzewaniem elektrycznym Dimplex 13,5 kW

CAB 15 E

Nowy

Typoszereg kurtyn powietrznych odpowiednich zarówno do mniejszych, jak i średniej wielkości obiektów handlowych, budynków użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych.

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

2 871,54 zł

Więcej informacji

Typoszereg kurtyn powietrznych odpowiednich zarówno do mniejszych, jak i średniej wielkości obiektów handlowych, budynków użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych. Urządzenia serii CAB wytwarzają skuteczną barierę powietrzną przy drzwiach zewnętrznych, zapobiegając utracie ogrzanego lub chłodnego powietrza, dzięki czemu sprzyjają obniżaniu zużycia energii a co za tym idzie kosztów, przy jednoczesnej poprawie komfortu.

Charakterystyka serii CAB:

  • Szeroki wybór modeli ogrzewanych energią elektryczną, wodą, bądź wykorzystujących powietrze obiegowe.
  • Silny strumień powietrza przy wejściach do wysokości 2,7 m.
  • Wytwarzają niewidoczną zasłonę chroniąca przed utratą ogrzanego lub schłodzonego powietrza poprzez otwarte drzwi.
  • Modułowa budowa urządzeń, moduły długości 1,0 i 1,5 m, pozwala w prosty sposób łączyć kilka urządzeń razem, zapewniając w ten sposób odpowiednią osłonę wejścia bez względu na jego szerokość.
  • Łatwy i szybki sposób łączenia urządzeń ze sterownikami oraz między sobą przy wykorzystaniu standardowego przewodu LAN.
  • Wszystkie modele mogą być sterowane za pomocą naściennych regulatorów, pozwalających kontrolować podstawowe parametry pracy urządzenia.
  • Kurtyny serii CAB standardowo wyposażone są w elektroniczne moduły sterujące - mogą być podłączane do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem BMS/BEMS.
  • Wszystkie modele przystosowane są do współpracy z automatycznymi drzwiami (przy zastosowaniu sygnału z czujników drzwiowych).
  • Standardowo każdy model wyposażony jest w ścienny stelaż montażowy oraz posiada możliwość instalacji sufitowej.
  • Urządzenia nie posiadają przewodu zasilającego. 

Wskazówki dotyczące wyboru i umieszczenia kurtyny powietrznej serii CAB:

Urządzenia CAB należy instalować bezpośrednio nad drzwiami tak, aby nawiewane powietrze pokrywało cały prześwit drzwi wejściowych.
Kurtyny powietrzne nie są przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń. Elementy grzewcze instalowane są jedynie w celu neutralizacji powietrza w nawiewanej strefie, gdzie w przeciwnym wypadku odczuwalny byłby nieprzyjemny przeciąg. W razie potrzeby kurtyny powietrzne można stosować z wyłączoną funkcją grzania, w pomieszczeniach wyposażonych w system klimatyzacji.
Dla uzyskania jak najwyższej wydajności nawiewane powietrze powinno być zawsze skierowane w dół na całej powierzchni prześwitu, przy optymalnej wysokości, na której zainstalowane jest urządzenie.
Należy stosować szczególną ostrożność stosując kurtyny powietrzne w pomieszczeniach wyposażonych w inne urządzenia wentylacyjne, ponieważ największą wydajność kurtyny uzyskuje się, kiedy ciśnienie w pomieszczeniu jest takie same jak na zewnątrz.

Montaż:

Modele z serii CAB przeznaczone są do montażu na wysokości nieprzekraczającej 2,7m od podłogi. Wszystkie modele można łączyć modułowo w jeden system oraz ukryć w dodatkowych zestawach montażowych w przypadku instalacji w podwieszanym suficie lub w niskich pomieszczeniach. Zarówno uchwyty sufitowe jak i ścienne można łatwo regulować, podobnie jak i kratki wylotu powietrza, dzięki czemu dokładne ustawienie nawiewu nie sprawia problemu.

Dane Techniczne:

Wymiary L x H x W [mm] - 1557x262x321
Moc Grzewcza [kW] - 6,75/13,5
Zasilanie Napięcie [V] - 380-415V~ 3PN
Zasilanie Prąd [A] - 20
Masa [kg] - 29
Max. prędkość powietrza [m/s] - 9
Max. przepływ powietrza [m3/h] - 1800
Max. Wysokość montażu [m] - 2,7
Poziom głośności (silny/słaby strumień) [dB(A)] -55/51