Najczęściej kupowane

Informacje

Ostatnio przeglądane

XLS 18 NC Piec akumulacyjny statyczny płaski Dimplex 2,46 kW Zobacz większe

XLS 24 NC Piec akumulacyjny statyczny płaski Dimplex 3,28 kW

XLS 24 NC

Nowy

Statyczne piece akumulacyjne serii XLS …NC to wydajne urządzenia o kompaktowej konstrukcji zaprojektowane z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu, zarówno w zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych. Wykorzystując tańszą energię z taryf pozaszczytowych akumulują ciepło, które następnie oddawane jest do pomieszczenia. 

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

1 327,64 zł

Więcej informacji

XLS 24NC to wydajny statyczny piec akumulacyjny zaprojektowany z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu, w którym sterowanie procesem ładowania odbywa się automatycznie. Urządzenie wyposażone jest w 2 termostaty: pierwszy monitoruje wzrost temperatury rdzenia i przerywa dopływ energii zgodnie z wybranymi ustawieniami, drugi mierzy temperaturę pomieszczenia i dostosowuje poziom ładowania rdzenia do temperatury otoczenia. Oprócz standardowych zastosowań urządzenie można używać w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (bryzgoszczelny, IP X2).

Statyczny piec akumulacyjny Dimplex XLS 24NC oddaje zmagazynowane ciepło na zasadzie konwekcji, ogrzewając powietrze przepływające swobodnie przez blok akumulacyjny. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

W trakcie pracy pieca akumulacyjnego XLS 24NC, sterowanie procesem ładowania odbywa się automatycznie, użytkownik za pomocą pokrętła wybiera komfortową dla siebie temperaturę, a następnie automatyka samodzielnie dostraja poziom ładowania pieca do temperatury pomieszczenia.

ZALETY W SKRÓCIE

 • Automatyczna regulacja ładowania pieca, poprzez dwupunktowy termostat temperatury z czujnikiem zewnętrznym.
 • Bezstopniowa nastawa poziomu ładowania pieca.
 • Płaska konstrukcja o głębokości jedynie 146 mm.
 • Efektywna, łatwa w montażu i neutralna dla powietrza izolacja z zastosowaniem microthermu i wełny mineralnej.
 • Niezawodne bimetaliczne zabezpieczenie termiczne z manualnym resetem.
 • Wysokiej jakości, wytrzymała obudowa z blachy stalowej.
 • Stopień ochrony IP X2.
 • Zasilanie 1-fazowe.

Statyczny piec XLS 24NC cechuje racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on tak, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Energia cieplna gromadzona jest dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej i uwalniana przez cały dzień.

XLS 24NC to wydajne urządzenie zaprojektowane z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu. Wyposażone jest w wydajny rdzeń akumulacyjny, złożony z cegieł w jednolitym formacie i grzałek rurkowych z izolacją mineralną. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

Kompaktowy piec akumulacyjny Dimplex XLS 24NC jest odporny na działanie wody i oprócz standardowych zastosowań, można go używać w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Posiada parametr bryzgoszczelności IPX2, który oznacza, że urządzenie jest odporne na spryskiwanie wodą kapiącą z różnych kierunków pod kątem do 15 stopni.

Dane techniczne:

 • Model: XLS 24NC
 • Moc grzałek akumulacyjnych: 3400 W
 • Pojemność cieplna: 24,00 kWh
 • Wysokość: 706 mm
  Szerokość: 1021 mm
  Glębokość: 146 mm
 • Masa: 144 kg

Montaż pieca: przez elektryka.

Polecamy skorzystanie z naszej usługi montażu pieca (na terenie Trójmiasta). Szczegóły na stronie:

http://www.dobregrzejniki.pl/product_info.php?cPath=36&products_id=1127