Najczęściej kupowane

Informacje

Ostatnio przeglądane

WWK 300 SOL Pompa ciepła powietrze woda z wężownicą Stiebel Eltron - transport 0 zł

WWK 300 SOL

Nowy

Pompa ta jest urządzeniem samodzielnym tzn. nie potrzebuje specjalnego przygotowania ani odwiertów. Stawia się je wewątrz budynku w dowolnym miejscu, podłącza do prądu i istniejącej inastalcji wodnej i działa.

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

11 788,62 zł

Więcej informacji

Pompa ciepła powietrze woda z wężownią

Pompa ta jest urządzeniem samodzielnym tzn. nie potrzebuje specjalnego przygotowania ani odwiertów. Stawia się je wewątrz budynku w dowolnym miejscu, podłącza do prądu i istniejącej inastalcji wodnej i działa.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla domów z ogrzewaniem na piece na paliwo stałe czy gazowym, które i tak muszą mieć zbiornik na wodę. Można własnie wtedy wykorzystać tą pompe jako taki zbiornik (podłączenie dzięki wężownicy) a latem jak się nie ogrzewa domu, ciepła woda pochodzi właśnie z tej pompy. Rozwiązanie godne uwagi, polecamy. 

Urządzenie wyposażone jest w agregat sprężarkowy powietrze/woda, dwa wymienniki ciepła (skraplacz i parownik), wentylator i sprężarkę oraz zbiornik zasobnika c.w.u. o pojemności 300 litrów (emaliowany w
środku specjalną emalią i dodatkowo zabezpieczony anodą ochronną). Ponadto posiada wszelkie elementy regulujące i zabezpieczające, pozwalające na automatyczną pracę urządzenia. Obudowa wykonana jest z blachy stalowej pokrytej warstwą tworzywa sztucznego w kolorze białym.

WWK 300 SOL posiada gładkorurkowy wymiennik ciepła wbudowany w zbiornik. Pozwala on na podłączenie dodatkowego źródła ciepła w postaci kolektorów słonecznych lub kotła grzewczego do wspomagania ogrzewania wody użytkowej.

Wyposażenie dodatkowe stanowi: podłączenie kanału wentylacyjnego do WWK - nr kat. 071448. Stanowi ono element łączący pomiędzy dostępnymi w handlu kanałami powietrznymi lub wężami elastycznymi (o
standardowej średnicy  160 mm oraz  200 mm), a kratkami wlotu i wylotu powietrza z WWK. Przy przejściach przez ściany element ten może być zastosowany jako łącznik pomiędzy ścianą i kanałem powietrznym. ekologiczny czynnik chłodniczy R 134 a, nie powodujący uszkodzenia warstwy ozonowej, niewielkie urządzenie do ustawienia wewnątrz budynku, ogrzewa wodę użytkowądo 55°C, przy pomocy
wbudowanego agregatu sprężarkowego, kompaktowa budowa urządzenia zawierającego agregat sprężarkowy powietrze/woda i zasobnik c.w.u. gwarantuje prostą i bezproblemową jego instalację,
agregat sprężarkowy powietrze/woda pracuje przy temperaturze powietrza w zakresie od +6°C do +35°C temperatura c.w.u. nastawiana jest bezstopniowo w zakresie ok. 25°C do 55°C, fabrycznie wbudowany programator czasowy pozwala na automatyczne włączanie się dodatkowej grzałki elektrycznej nagrzewającej wodę użytkową do 65°C, przy ręcznym włączeniu dodatkowej grzałki elektrycznej ogrzewane jest tylko ok. 100 litrów wody do temperatury 65°C, skuteczna izolacja cieplna, fabrycznie wbudowany termometr, zabudowany w zbiorniku dodatkowy wymiennik ciepła o powierzchni 1,3 m² (tylko WWK 300 SOL) jest szczególnie odporny na wodę zawierającą wapń, możliwość doprowadzenia powietrza do urządzenia przy pomocy kanału powietrznego.

Wymiary w 1800 x 660 mm
Waga: pusta 180 kg, pełny zbiornik 464 kg